Единствен режим оптички влакна кабел

  • ST Single Mode Patch Cord

    ST единечен режим за далноводи

    Овој кабел за лепенка за единечен режим ST е еден од приклучоците за серијата MT. Ферулите на сериите користат две водечки дупки со дијаметар на крајното лице на ферулот и пинскиот водил за прецизно поврзување. Покрај тоа, може да се обработи за да се произведат различни форми на џемпери. Компактниот дизајн на конекторот овозможува скокачот да има голем број јадра и мала големина. Од друга страна, овој кабел за еднократен режим на лепенка ST може да биде широко користен во опкружувачки опкружувачки оптички влакна со висока густина ...
  • Single Mode To Multimode Fiber Patch Cord

    Еден режим до мултимоден кабел за крпење на влакна

    Овој единствен режим до мултимоден кабел за крпење на влакна е специјално дизајниран да прави лепенки од уредот до врската за кабелски оптички влакна. Овој подебел заштитен слој обично се користи за поврзување помеѓу оптичкиот примопредавател и приклучната кутија. Во споредба со обичниот кабел на пазарот, нашиот единствен режим до мултимоден кабел за крпеница е опремен со предност на добра повторливост, добра перформанси меѓу приклучоците и добра стабилност на температурата. Од друга страна, исто така реално ...
  • SC to SC Single Mode Patch Cord

    Кабел за лепенки со единечен режим на SC

    Овој кабел за еднократен режим SC до SC има две отвори за водење со дијаметар на завршното лице на ферулот и пинскиот водил за прецизно поврзување. Навистина е лесно за инсталирање и нема посебна потреба за одржување. Покрај тоа, може да се обработи за да се произведат различни форми на MPO џемпери. Опремени со напредни процеси, нашиот кабел за еднократни режими SC до SC може да биде широко користен во опкружувачки оптички влакна со голема густина во процесот на ожичување, обезбедувајќи голема брзина на работа. О ...
  • SC to LC Single Mode Patch Cord

    Кабел за поправка на единечен режим SC до LC

    Овој кабел за еднократен режим SC до LC е поврзан со системот за оптичко пренесување, кој ја реализира функцијата на комуникација преку оптичко спојување и нема ништо во формат за кодирање на сигналот. Во споредба со обичниот кабел на пазарот, нашиот кабел за еднократен режим SC до LC има предности да обезбеди ултра-низок пренос на податоци за латентност и да поддржува ултра-широк напон на напојување. Опремено со одлична заштита од напојување и автоматско вклучување, поддржува ултра ...
  • MTRJ to MTRJ Fiber Optic Patch Cord

    MTRJ до MTRJ кабел за оптички влакна

    Овој кабел за крпење MTRJ до MTRJ е опремен со заштитна структура, која ја реализира функцијата за спречување на оштетување на оптичкото влакно во околината, како што се вода, пожар, електричен удар, итн. Центарот е стаклено јадро кое пренесува светлина. Во мултимодното влакно, јадрото има дијаметар, што е приближно еквивалентно на дебелината на човечката коса. Јадрото со едномодни влакна има дијаметар. Надворешната страна на јадрото е опкружена со стаклен плик кој има помал индекс на ...
  • LC to LC Single Mode Fiber Patch Cord

    Кабел за лепенки со еден режим од LC до LC

    Овој кабел за лепенки со еден режим LC до LC може да биде идеален објект за поврзување на рамката за дистрибуција на оптички влакна и приклучок за оптички информации до прекинувачот, врска помеѓу прекинувачите, врска помеѓу прекинувачот и компјутерот и врска помеѓу приклучокот за оптички информации и компјутерот. Опремени со високи перформанси, нашиот кабел за лепенки со единечен режим LC до LC може да се примени на подсистемот за управување. Поради соодветната големина и малата тежина, ...
  • LC Single Mode Fiber Optic Patch Cord

    LC кабел за еднократен режим оптички влакна

    Овој кабел за лепенка со единечен режим LC е особено погоден за средини за крпење со висока густина. Во споредба со обичниот кабел на пазарот, овој кабел е опремен со ултра мал приклучок, што заштедува повеќе простор во споредба со нормалниот скокач на кабелот, без да влијае на повлекувањето. И минијатурната обвивка на опашката на конекторот е пократка од конвенционалната обвивка на опашката на конекторот LC, што заштедува повеќе простор за управување со орманот. Заради големите перформанси, нашиот LC кабел за еднократен лепен за поправки има пократок ...
  • FC Single Mode Patch Cord

    FC единечен режим за далноводи

    · Одговара на EIA / TIA 604-2 со керамички ферул за кабелски мрежи со голема брзина. · Печатениот кабел помага во разјаснување и препознавање на различни кабли. · Цирконија керамички ферул оптимален IL и RL. · Кабелот со неосетливи влакна на виткање покажува одлични перформанси на еластичноста. · Картонски пакет K = K обезбедува максимална заштита на вашите артикли. Спецификација Конектор FC до FC јакна OD 1,6 / 1,8 / 2,0 / 3,0 mm влакна режим 9 / 125μm јакна јакна во боја жолто полирање APC до APC јакна материјал PVC (OFNR), OFN ...