Сателитски оптички приемник

  • CATV & Satellite Optical Receiver

    CATV и сателитски оптички приемник

    Карактеристики 1. Со оптички детектор со висока чувствителност. 2.Тоа е олицетворение на високотехнолошката технологија во производите со поврзување на сателитски влакна CATV и L-band 3. Може да се прими во оптичко влакно со 47 47 2600MHz сателитски и CATV дигитални и аналогни сигнали. 4. Едноставна инсталација; Погодно е за инсталирање на корисникот. 5. Влезна моќност од + 0 ~ -13dBm. 6. Има добра можност за отпорност на електромагнетно мешање. 7. Високи перформанси, но ниска цена. Дијаграм Параметри Оптички работен ...
  • CATV & Satellite Optical Receiver Build-in WDM

    Вграден WDM CATV и сателитски оптички приемник

    Карактеристики 1. Со оптички детектор со висока чувствителност. 2.Тоа е олицетворение на високотехнолошката технологија во CATV и производи со поврзување на сателитски влакна со Л-лента 3. Може да се прими во оптичко влакно со 47 ~ 2600MHz сателитски и CATV дигитални и аналогни сигнали. 4. Едноставна инсталација; Погодно е за инсталирање на корисникот. 5. Влезна моќност од + 0 ~ -13dBm. 6. Има добра можност за отпорност на електромагнетно мешање. 7. Високи перформанси, но ниска цена. Параметри на дијаграмот Оптичко работење со ...
  • Satellite Optical Receiver ZSR2600M

    Сателитски оптички приемник ZSR2600M

    Карактеристики (1) Донесува оптички детектор со висока чувствителност како клучна компонента, -8dBm чувствителност на примање (2) Wallидна алуминиумска обвивка. (3) Компатибилен со FTTx PON Tech (4) Добра дисипација на топлина (5) За HFC мрежи со повеќе корисници (6) Компатибилен со FTTx PON Технички параметар Индекси на артикли Забелешка Мин Тип Максимални оптички карактеристики Работна должина на бран nm 1200 1600 Одговорност A / W .0,9 Добивање оптички опсег на моќност dB ...
  • ZSR2600MD L band satellite optical receiver build-in WDM

    Вграден WDM сателитски оптички приемник ZSR2600MD Л опсег

    Резиме на производ ZSR2600MD сателитски оптички приемник со лента L е одличен производ што специјално го дизајниравме за FTTH / WDM влакна до структурата на домашната мрежа. Со мала обвивка, компактна и разумна структура на внатрешното коло и одлични индикатори за перформанси. Тоа е првиот избор за станбена зона и мрежа за домашни оптички влакна. Вградена CWDM, работна бранова должина RFTV е 1550nm. Поминете 1310 / 1490nm бранова должина. Може да се поврзе со EPON, GPON и ONU. Карактеристики на изведбата ■ За ...