ЕПОН ОЛТ

  • ZJ5610-EL Series EPON OLT

    ZJ5610-EL серија EPON OLT

    ZJ5610-EL е касета со висок интеграција и среден капацитет EPON OLT дизајнирана за пристап до операторите и мрежа на кампуси на претпријатија. Ги следи техничките стандарди IEEE802.3 ах и ги исполнува барањата за опрема на EPON OLT од YD / T 1945-2006 Технички барања за пристапна мрежа - засновани на пасивна оптичка мрежа на Етернет (ЕПОН) и техничките барања на Кина телеком ЕПОН 3.0. Серијата ZJ5610-EL поседува одлична отвореност, голем капацитет, голема сигурност, комплетна софтверска функција, е ...
  • xPON OLT ZC8500

    xPON OLT ZC8500

    Вовед 1. Опрема PON OLT од типот решетки со висока густина на носачот 2. Униформа платформа од 1G-EPON, 10G-EPON и GPON 3. 10 PON слотови, 160 1G-EPON или 80 10G-EPON порти или 160 GPON порти 4 Заштита на оптички врски PON, заштита на вишок на главни контролни плочи, заштита на вишок на модули за напојување. Карактеристики 1. Стандард: EPON го исполнува IEEE802.3-2008 стандардот, GPON го исполнува ITU-T G.984 стандардот. 2. Голем капацитет: 160 пристаништа 1G-EPON или 80 приклучоци 10G-EPON или 160 приклучоци GPON. 3. Мулти-пристаништа: GE Comb ...
  • Outdoor EPON OLT ZC6000

    Надворешен EPON OLT ZC6000

    Вовед 1. Опрема за надворешна опрема EPON OLT за носач 2. Изборно 1550nm EDFA модул што може да се приклучи 3. 8 пон приклучоци 4. Дизајн на индустриско одделение, целосно затворена обвивка со алчна обвивка 5. Модули на технолошки вишок Карактеристики 1. Стандард: во согласност со IEEE802.3- Стандард од 2008 година. 2. Интерфејс на услугата: мрежна страна: 2 електрични пристаништа GE и 2 оптички приклучоци 10GE, корисничка страна: 8 приклучоци GEPON. 3. Функција EDFA: обезбедува CATV EDFA модули што можат да се приклучат и излезната оптичка моќност може да се прилагоди. 4. Висока сигурност ...
  • Carrier-grade box-type EPON OLT ZC1600

    Носач-тип на кутија EPON OLT ZC1600

    Вовед 1. Опрема ЕПОН ОЛТ од типот кутија од типот носач 2. Погоден за пристап од мал обем, флексибилен за инсталација 3. 16 приклучоци ПОН 4. Заштита на оптички врски ПОН, модули на вишок напојување Карактеристики 1. Стандард: во согласност со IEEE802.3- Стандард од 2008 година. 2. Капацитет: 16 PON порти. 3. Мулти-приклучоци: обезбедете порти на GE (електрични и оптички) и оптички приклучоци 10GE од страната на мрежата. 4. Висока сигурност: заштита на вишок модули за напојување, вишок на модули на вентилатори, PON оптички линк за заштита ...